ПИТАННЯ  ТА  ВІДПОВІДІ

- Чи можна добавити на орденську планку нові нагороди"

Відповідаємо:

У деяких випадках – так (можна окремо замовити орденські планки на нові нагороди і носити ці планки для медалей разом зі старою планкою) але частіше за все нові нагороди змінюють порядок розташування відзнак на планці, тому все ж радимо замовити виготовлення орденської планки для медалей на весь перелік відзнак враховуючи правила носіння нагород.

 


- Чи можна використовувати стару орденську планку (муарову стрічку з неї)


Відповідаємо: Теоретично – так, муарова лента (стрічка) може використовувати повторно, але це не здешевить, а навпаки збільшить вартість виготовлення орденської планки, адже треба розібрати стару медальну планку, а це не завжди вдається, тому що медальна стрічка міцно приклеєна до основи, певні стрічки можуть забруднитися, з деяких стрічок може зійти муар і вони як правило втрачають свій зовнішній вигляд. Потім потрібно відчистити основи від клею, зі зміною кількості нагород змінюється довжина певних основ, тому вони також потребують часткової заміни. Тканинна підкладка у будь-якому випадку потребує заміни і т.д. 
Простими словами: коли ми виростаємо з одягу ми просто купуємо новий, більшого розміру, а не намагаємось здати стару сорочку в ательє та «удлєнніть рукава» хоча теоретично це також можливо


*Довідка:
В деяких країнах (СРСР, РФ, США) є так звані «набірні орденські планки» тобто орденська планка складається з окремих орденських планок і вони чіпляються на єдину основу Medal Mounting Bar в США вони є від 2 до 30 нагород. Проте все одно при збільшенні кількості нагород ці суцільні «основи» для розміщення орденських планок доводиться купувати нові і в США у найбільшого виробника орденських планок такі основи коштують дорожче ніж у нас виготовлення нової орденської планки :) 

 

орденські планки, орденська планка, орденська планка США, планка для медалей